Проксирування трафіку — унікальна технологія, яка лежить в основі інтернету. Англійське слово «proxy» можна перекласти як посередник або довірена особа, що точно передає суть і функціонал проксі-серверів, незалежно від їхніх завдань.
Наприклад, яскравим представником проксі-серверів є кешуючі сервери, які працюють у мережах доставки контенту (англ. Content Delivery Network / Content Distribution Network, CDN). Вони активно використовуються як у глобальному масштабі, наприклад, Google Global Cache, так і в приватних організаціях, клієнти яких розташовані в різних географічних точках.
Принцип роботи полягає в кешуванні важкого контенту на географічно розподілених серверах — як повністю, так і за запитами користувачів — для подальшої передачі його відвідувачам сайту, які знаходяться поруч. Оскільки важкий статичний контент не потрібно завантажувати з ориджин-сервера, який може бути далеко від клієнта, веб-ресурс відкриватиметься максимально швидко.
Ще одним популярним застосуванням проксі-серверів є проксирування трафіку з метою приховати реальну IP-адресу, замінюючи її потрібною. Такі сервери часто називають просто проксі. Є спеціалізовані сервіси, які надають послуги CDN компаніям, для яких важлива швидкість роботи сайту в віддалених від основного дата-центру локаціях. Також є сервіси, які пропонують проксирування трафіку через віддалені сервери для анонімізації та автоматизації. Нижче — огляд одного з провайдерів проксі.
Огляд провайдера
Proxy-solutions — платформа, яка пропонує необмежену кількість проксі, розташованих майже в 30 країнах світу. Широкий вибір продуктів включає як базові, так і налаштовані для вирішення вузькоспеціалізованих завдань сервери. Можна придбати Сіті проксі з прив'язкою до конкретного міста. Усе обладнання належить компанії, що дає змогу гарантувати високу технічну якість послуг.
Інноваційне авторське програмне забезпечення та високотехнологічне обладнання — не єдині конкурентні переваги. Розробники зосереджені на забезпеченні зручної взаємодії з платформою.
Для підвищення зручності автоматизовано всі основні операції: видача замовлення, управління послугами — продовження, зміна способу авторизації. Під час першого замовлення створюється особистий кабінет користувача, а спосіб авторизації — унікальний код, який надсилається на електронну пошту.
На сайті доступні безкоштовні інструменти:
Особливо варто зазначити розділ із безкоштовними проксі. Сервіс регулярно оновлює список адрес, тестує їх і дозволяє сортувати за країнами, портами, затримкою, протоколами та анонімністю.
Інструменти безкоштовні для клієнтів сервісу. Для відвідувачів є обмеження, наприклад, на API-доступ (експорт списків безкоштовних проксі) та кількість перевірок у «Проксі-чекері». Щоб зняти ці обмеження, потрібно оформити підписку Network Tools або стати клієнтом сервісу.
Розробники надають API для інтеграції можливостей платформи в інші проєкти. Поповнивши баланс, можна використовувати кошти для оплати операцій (наприклад, покупки чи продовження послуг). Сам API безкоштовний.
Основні пропозиції:
Сервіс дозволяє придбати як одну IP-адресу, так і пакет проксі залежно від потреб. Компанія приділяє увагу всім клієнтам.
Доступні послуги:
MultiProtocol і UDP proxy підтримують нестандартні протоколи, зокрема Shadowsocks, Socks5+TLS, Trojan+TLS, VLESS+TLS.
Додаткові опції:
Взаємодія з платформою можлива через сайт, а також чат-боти в Viber і Telegram. Вони дозволяють обирати та купувати послуги, авторизуватися в особистому кабінеті, керувати продуктами й звертатися до технічної підтримки.
Proxy-solutions setting — розширення для браузера, яке дозволяє налаштовувати та керувати проксі без спеціальних програм. Воно інтегрується з особистим кабінетом і автоматично встановлює вибрані проксі.