З початку війни російські хакери атакують українську інфраструктуру. У Міністерстві фінансів США назвали кількість виявлених випадків.
У перші тижні війни в Україні росіяни здійснили низку кібератак на українську інфраструктуру, у тому числі фінансові організації. Однак до квітня 2023 року кількість таких інцидентів різко скоротилася, і їхня активність знизилася.
"Протягом кількох тижнів після вторгнення Росії в Україну спонсоровані російською державою кіберзлочинці провели хвилю кібератак на українську інфраструктуру, включаючи кілька атак, спрямованих проти організацій сектору фінансових послуг. До квітня 2023 року кількість подібних інцидентів значно скоротилася, і затишшя у діяльності, яка спонсорується державою продовжувалося", - заявили в міністерстві.
Крім цього, Росія продовжує здійснювати кібератаки в Україні, спрямовані на руйнування та дестабілізацію. Вона також проводить мережеве проникнення та шпигунство у країнах, які підтримують Україну. Крім того, Росія проводить операції з кібервпливу на людей по всьому світу.
"Група реагування на комп'ютерні надзвичайні ситуації України (CERT-UA) зафіксувала майже 4000 випадків кібератак у період з початку війни в Україні до вересня 2023 року. Це втричі більше, ніж кількість кібератак за аналогічний період до війни", - сказали у міністерстві.
Кібервійна між Росією та Україною не обмежується лише атаками державних структур. Хакери з обох сторін конфлікту також націлилися на широке коло організацій, включаючи фінансові установи. Для цього вони використовували відносно прості методи, такі як розподілені атаки типу "відмова в обслуговуванні" (DDoS).
"В червні 2023 року проросійська хакерська група NoName057 (16) пригрозила атакувати фінансовий сектор України. У наступні чотири дні численні українські банки зазнали DDoS-атак. Метою були чотири найбільші комерційні банки країни, в тому числі Перший український міжнародний банк (ПУМБ), Державний ощадний банк України (Ощадбанк), Креді Агріколь Банк та Юніверсал Банк", - повідомили у Мінфіні США.