Компанія Google скасувала свої цілі наймати більше працівників із меншин і переглядає програми DEI (принцип різноманітності, справедливості та інклюзивності). В цьому пошуковий гігант доєднався до трендів у Кремнієвій долині, нагадує Wall Street Journal.
Компанія приєдналася до DEI у 2020-му, після гучного скандалу, коли поліцейські вбили чорношкірого Джорджа Флойда. Тоді Google поставив собі за мету збільшити на 30% частку «представництва недостатньо представлених груп у керівництві» до 2025 року.
Google повідомив про нововведення у офіційних листах співробітникам. З річного звіту, розісланого у середу, 5 лютого, також зникло прагнення до інклюзивності і різноманіття, яке згадувалось у всіх звітах з 2021 року.
Чорношкірі та латиноамериканці довгий час були недостатньо представлені в американському IT. Ось статистика зі звітів Google про різноманіття:
Google вирішує, чи не припинити взагалі звіти про різноманітність, які компанія робила з 2014 року. Мовляв, багато ініціатив навколо DEI «підвищують ризик або не настільки впливові, як ми сподівалися».
У січні 2025 року власні політики різноманіття також згорнула Meta Марка Цукерберга. Там ліквідували департамент розмаїття і скоротили цілі найму жінок і меншин. Віцепрезидентка Meta з кадрів Джанель Гейл тоді написала, що «законодавчий і політичний ландшафт навколо різноманітності, справедливості та залучення в Сполучених Штатах змінюється».
У грудні 2024 програми DEI згорнула Amazon. E-commerce гігант видалив з сайту фразу «різноманітність, справедливість і інклюзивність — це добре для бізнесу».
Apple, навпаки, захищає і розвиває політики рівності меншин. Компанія рекомендувала акціонерам відхилити пропозицію Наццентру досліджень публічної політики, який представляє інтереси консерваторів. Правий аналітичний центр закликає компанії відмовлятись від політик інклюзивності та різноманітності.