Apple подала апеляцію на відмову в реєстрації торгової марки "Яблоко" в Україні, але знову отримала відмову. Відмова базувалася на тотожності з уже існуючими брендами в Україні, які зареєстровані в 2004 і 2011 роках.
Міністерство економіки України опублікувало рішення по апеляції, яку подала компанія Apple щодо відмови, отриманої ще у 2021 році. Тоді американський бренд хотів зареєструвати торгову марку "Яблоко", але не зміг цього зробити, оскільки таких в Україні вже було аж дві у різних сферах діяльності. Спроба переглянути рішення не призвела до бажаних результатів. Ось деталі.
Уперше Apple подала заявку на реєстрацію торгівельної марки у 2017 році. У грудні 2021 року їй уперше відмовили. Згодом з'явилося оскарження, яке отримало рішення лише 25 вересня 2024 року.
Як вказано в рішенні, марки "Яблоко" були зареєстровані в Україні у 2004 і 2011 роках спочатку кримською компанією, що продавала городину й на момент апеляції вже не працювала, а потім іншою підприємицею, яка, судячи з усього, після реєстрації так і не почала використовувати свій бренд на практиці. Таким чином Apple наголошувала на тому, що сфера діяльності всіх торгівельних марок не перетинається й не буде заплутувати споживачів.
Однак після повторної експертизи Apple знову отримала відмову. Апеляційна палата посилається на тотожність марок, оскільки вони звучать та виглядають на практиці однаково, хоча й мають кожна свій шрифт написання.
Наразі невідомо, чи буде Apple пробувати знову. Для чого їй потрібна російськомовна марка в Україні, також незрозуміло. Однак добре відомо, що Apple часто реєструє та патентує те, що не збирається втілювати в життя. Це робиться лише для того, щоб перешкодити конкурентам використати ту чи іншу ідею в майбутньому.
Компанія почала офіційно завозити свою продукцію в Україну лише у 2021 році, коли відкрила представництво. Тож навіщо їй було у 2017 році реєструвати таку марку, сказати важко. Зараз її пристрої продаються під загальновідомим брендом "Apple". Навіть якби вона змогла отримати реєстрацію бренду "Яблоко", то буквально неможливо уявити, щоб вона почала продавати свої пристрої з такою назвою, жертвуючи своєю впізнаваністю.