Власний бізнес має безліч переваг порівняно з роботою за наймом. По-перше, Ваш заробіток в якості підприємця майже завжди буде вищим, ніж на стандартній роботі. По-друге, працюючи на себе, Вам не потрібно нікому підкорятися і виконувати чужі розпорядження, Ви сам собі начальник. По-третє, бізнес є найширшим полем можливостей для реалізації власних амбіцій і особистої самореалізації, адже Ви можете вибирати абсолютно будь-який напрямок для своєї діяльності, ставити перед собою будь-які завдання і прагнути їх виконати.
Якщо не брати до уваги спадкування бізнесу від батьків або інших родичів, стати підприємцем можна трьома способами: купити на порталі http://business-asset.com/ua/ магазин або інший готовий бізнес, створити його з нуля своїми руками, або придбати франшизу. Кожен з-поміж цих трьох шляхів має свої особливості, переваги та недоліки. Яким шляхом піти, залежить тільки від Ваших особистих обставин, адже оптимального шляху, який підходить усім, просто не існує.
Купівля чужого бізнесу, який вже працює, має в собі низку очевидних і дуже важливих переваг. У першу чергу це можливість отримувати прибуток безпосередньо з дня придбання підприємства, що працює. Вам не потрібно тижнями або місяцями наполегливо працювати перш, ніж з'явиться хоча б якийсь прибуток. Крім того, готовий бізнес — це вже налагоджене підприємство, де всі робочі процеси йдуть як належить вже зараз. Створюючи бізнес з нуля, Вам доведеться самостійно продумувати кожен аспект, кожну дрібницю в роботі Вашої фірми. Купуючи чужий бізнес, Ви одразу отримуєте все готове: приміщення, обладнання, навчений персонал, налагоджені зв'язки з постачальниками, клієнтську базу або ринки збуту. Це можна порівняти із замовленням готової їжі в ресторані: все вже приготували за Вас, Вам не потрібно годинами стояти коло плити — просто їжте і насолоджуйтеся.
Однак є й низка негативних моментів у цьому способі стати підприємцем. Найголовнішим недоліком є ??висока вартість готового бізнесу. Фактично ви купуєте «машину для виготовлення грошей». За яку ціну Ви самі б продали таку штуку? Ось і Вам, як покупцю, доведеться викласти досить велику суму, яка окупиться лише за кілька років. Крім того, завжди існує певний ризик, що «машину для виготовлення грошей» Вам продадуть несправну. Причин, чому бізнес продають, може бути безліч — від переїзду власника в інший регіон до збитковості самого бізнесу. Важливо уважно вивчити всю документацію, усі робочі процеси підприємства, щоб після купівлі не з’ясувати, що придбана вами фірма по вуха в боргах, або потрібно терміново оновите вартісне обладнання, або цей вид бізнесу зовсім став неможливий (наприклад, кафе виселяють з орендованого приміщення).
Купівля франшизи в значній мірі нагадує придбання готового бізнесу з тією лише різницею, що ви купуєте не підприємство, що працює, а бізнес-технологію. Саме підприємство Вам доводиться створювати з нуля, але під керівництвом консультанта-франчайзера та за його безпосереднього сприяння. Крім того, Ви починаєте працювати під відомим брендом, що в значній мірі спрощує пошук клієнтів. Яскравим прикладом франчайзингового бізнесу є мережа ресторанів швидкого харчування «Мак-Дональдз». Численні заклади цього бренду в усьому світі аж ніяк не належать одному власнику, як помилково вважає чимало пересічних українців. Насправді, кожен ресторан має окремого власника, який викупив «рецепт» створення такого ресторану і право працювати під відомою вивіскою. За цим же принципом працюють багато інших мережевих кафе та ресторанів, магазинів, спортивних клубів тощо. Купівля франшизи майже завжди обходиться дешевше, ніж придбання готового бізнесу, але на відміну від нього Ви не будете вільні у прийнятті рішень. Працюючи за франшизою, підприємець зобов'язаний дотримуватися тієї методики роботи, яка рекомендована франчайзером. Будь-які зміни чи новації доводиться погоджувати з власником бренду, щоб він був упевнений, що ви не нашкодите його репутації своїми діями.
Не зважаючи на всі переваги готового бізнесу та франшизи, цим шляхом крокують не більше 10% підприємців-початківців. Більшість починає бізнес з нуля самостійно. Головна причина цього в тому, що самостійний старт дає можливість обійтися без масштабних інвестицій на самому початку. Коли у Вас немає в кишені двох-трьох сотень тисяч доларів, ви просто змушені самостійно брати до рук лопату, молоток або ноутбук і відкривати свій перший, ще зовсім маленький бізнес відповідно з вирощування овочів, виготовлення меблів, або розробки інтернет-сайтів. Освоївшись на обраному напрямку діяльності, напрацювавши репутацію і певну клієнтську базу, такий підприємець може поступово передоручити свою роботу найманим працівникам, залишивши за собою лише управлінські функції. Звичайно, в цій ситуації бізнес буде розкручуватися кілька років перш, ніж бізнесмен зможе назвати себе заможною людиною, проте цей шлях доступний абсолютно кожному з нас.