У травні український ринок праці продовжив активізуватися. Зростає як кількість вакансій, так і резюме. Проте брак кваліфікованих кадрів і надалі гальмує діяльність підприємств.
Про це свідчить дані Макроекономічного та монетарного огляду Національного банку.
У травні кількість нових вакансій зросла на 7% у річному вимірі. Резюме побільшало на 36%. Пропозиція зростає швидше, ніж попит, що частково зменшує кадровий дефіцит.
Водночас нестача працівників усе ще серйозна і продовжує обмежувати можливості бізнесу. Проблем додає і невідповідність між спеціальностями, які шукають роботодавці, та тими, які пропонують претенденти.
Нестача кадрів підштовхує бізнес підвищувати зарплати, однак через високу інфляцію реальні доходи працівників зростають повільніше. За даними сайтів з пошуку роботи та опитувань, очікування українців щодо зарплат наразі співпадають із пропозиціями роботодавців. Це означає, що підстав для різкого зростання зарплат у найближчому майбутньому немає.
Натомість компанії все частіше використовують нецінові методи конкуренції — наприклад, надають житло чи пропонують дистанційну роботу.
Згідно з даними ООН, станом на 17 квітня 2025 року за межами України перебувають понад 6,9 мільйона громадян. З початку року виїхали ще близько 100 тисяч.
Водночас, за даними Міжнародної організації з міграції, в Україні залишаються 3,8 млн внутрішньо переміщених осіб, а 4,1 млн українців повернулися до своїх домівок.
Найбільше ВПО нині проживає в Дніпропетровській (16%) та Харківській (12%) областях. Понад половина з них — це люди з територій, які були під окупацією.