Запровадження 48-годинного робочого тижня замість 40 - годинного, 12-годинний робочий день і ризик звільнення без явних причин і в усній формі. Таку страшилку у вигляді нового трудового кодексу уже проголосували в першому читання у Верховній Раді.
Експерти кажуть, якщо закон приймуть остаточно – в Україні фактично буде закріплене трудове рабство і закликають вінничан бути не байдужими і долучитись до всеукраїнських акцій протесту. Вони заплановані на 10 квітня і перше травня.
- Цей законопроект може бути повністю проголосований уже в квітні. Наше завдання повідомити людей про ті небезпеки який він несе, щоб люди могли реагувати відповідним чином, а президент побачив цю реакцію і не підписував документ, - каже генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України, голова Громадської палати України Петро Петриченко. – Ми плануємо проведення всеукраїнських акцій протесту, у Києві десятого квітня, і в областях – першого травня.
За його словами, якщо кодекс вступить в силу – усі працівники фактично стануть заручниками роботодавців.
- Документом на підприємствах дозволяється запроваджувати відео контроль за роботою працівників. Більше того – роботодавець отримає право звільнити працівника буквально за все, навіть за пітні руки, при вітанні, - каже він.
Підготовленим законопроектом, за словами Петра Петриченка, значно обмежується і роль самих профспілок. Зокрема, в питанні відстоювання прав найманих працівників, у тому числі в питаннях, які стосуються звільнення.
- У такій редакції кодекс не можна приймати, - каже голова Вінницької обласної профспілки працівників торгівлі Геннадій Ткачук та пропонує усім хто хоче відстоювати свої права, телефонувати 53-61-08. – Фактично цей законопроект забирає усе в працівників і нічого не дає натомість. Бути байдужим в цій ситуації просто неможливо.
Незрозумілою і суперечливою є ситуація довкола підстав для звільнення одиноких матерів. Одна стаття забороняє їхнє звільнення, а інша – дозволяє попрощатися з таким працівником за неналежне виконання обов'язків.
Проект Кодексу, як і діючий документ, забороняє звільнення вагітних та жінок, які мають дітей віком до трьох років і одиноких матерів з дітьми до 14 років, крім випадку повної ліквідації підприємства. Проте, якщо на даний момент, роботодавець має запропонувати жінці іншу роботу, то у новому документі це уже не передбачено. Не зберігається робоче місце й за жінками, які залишаються вдома через стан здоров'я дитини, доки їй не виповниться шість років.
Довідка. Сьогодні в Україні діє старий Кодекс законів про працю, затверджений в 1971 році. Прийняти власний Трудовий кодекс депутати намагаються ще з 2007 року. Наступний розгляд проекту кодексу у Верховній Раді запланований на кінець квітня.
12 березня в селі Цекинівка Ямпільської громади зустріли звільненого з російського полону воїна, захисника Маріуполя Ігоря Валерійовича Суйчемезова. Ворог утримував чоловіка три роки.
Про це повідомляє місцеве видання "Ямпільські вісті".
Боєць повернувся в Україну під час останнього з обмінів військовополоненими. Ігор пережив Оленівку, бачив страшний приліт, внаслі...