Скандал у Вінницькому кардіоцентрі отримав продовження. Перевірка, яка прийшла до медзакладу, де з ветерана вимагали купувати ліка та засоби для операції, виявила порушення. Директор на камеру дав пояснення.
Про це повідомляють у ТСН.
На перевірку медзакладу прибула група моніторингу з фахівців Міністерства охорони здоров'я, Національної служби здоров'я України, держлікслужби, лікарі-клініцисти, щоб оцінити чи за протоколом лікували пацієнта. На запитання "гостей" відповідав директор Ігор Данильчук.
Комісію в першу чергу цікавить, чому заклад видає списки препаратів і засобів для операції, якщо у кардіоцентру є договір з Національною службою здоров'я. Національна служба здоров'я за кожного пацієнта з гострим інфарктом, що потребує стентування платить понад 40 тисяч гривень, і цей тариф покриває усі витрати. Але в процесі розмови виявляється, що стан пацієнта, на думку лікарів, і не був гострим, і не був інфарктом. Його втручання називають плановим, а на таких пацієнтів тариф значно менший.
Комісія аналізує медичну документацію, і виходить, що ситуація з ветераном В'ячеславом - це не одиничний випадок, а система. Наприклад з 60 планових операцій зі стентування - 53 пацієнти стенти купували самостійно.
Чому аптека, куди направляють пацієнтів кардіоцентру має конкретну адресу і чек саме з цієї аптеки, треба показати у відділені? На ці питання у адміністрації чіткої відповіді не має.
Тим часом моніторинг показав - на складах кардіоцентру є і медикаменти, і стенти, і розчини, що їх просять купувати пацієнтів.
Поліція Вінниці порушила кримінальну справу, за результатами моніторингу, планується звернення до Національної полції, кадрові зміни може ухвалити лише власник лікарні, а це - Вінницька міська рада.
Пана В'ячеслава, з якого вимагали купувати ліки, проконсультували інші лікарі - експерти у серцево-судинних захворюваннях. Він має відновитися і за пів року його чекає наступна операція на серці.
Нагадаємо, 18 березня директор департаменту ветеранської політики Вінницької обласної військової адміністрації Андрій Грачов публічно звинуватив адміністрацію кардіоцентру в тому, що з родини ветерана, якого доставили з інфарктом, вимагали купувати ліки та медичні засоби необхідні для операції. У закладі їм видали список та вказали аптеку, де саме варто все придбати.
22 березня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко звернувся до Вінницької міської ради, яка є власником кардіоцентру, з вимогою вжити кадрових рішень щодо керівництва лікарні.
Оновлено:
24 березня у департаменті охорони здоров'я Вінницької міської ради оголосили про негайне звільнення директора кардіоцентру Ігоря Данильчука та кількох інших посадових осіб.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast
Підписуйтесь на наші канали
Telegram
Viber