Керівник Вінницького полку ім. І. Богуна Володимир Воловодюк та учасник Вінницького Майдану Ольга Маліновська поїхали до Києва, щоб дати прес-конференцію щодо подій у Вінниці, які сталися 6 грудня. У засіданні взяв також участь Сергій Щетинін, який активно виступав на сцені Вінницького Майдану в берез-лютому (поки його не вигнали).
Зустріч відбулася 9 грудня у Майдан Прес Центрі місто Київ. Темою для розмови стала: "Які глибинні суспільні протиріччя спричинили третій Вінницький Майдан, чи переросте він у Всеукраїнський?".
Події у Вінниці представники називають не як інакше ніж Третій Майдан.
Чому вінницькі активісти організували прес-конференцію у столиці, а не у Вінниці? Можливо через те, що місцеві журналісти можуть задати незручні запитання, тому що орієнтуються у ситуації? Ні. Вони поїхали до Києва через те, що місцеві представники ЗМІ необ'єктивні. Так вважає Ольга Маліновська.
- Насправді преса, яка працює у Вінниці, підпорядковується комунальним закладам міської ради, які не можуть об'єктивно висвітлювати події. І є чимало сайтів та газет, власники яких мають вплив та мають теплі з'язки з Гройсманом, Порошенком і міською мафією. Тобто якщо ви почитаєте інформацію яка є в медійному просторі Вінниці ви знайдете 133 відмінності. Тобто людина, яка має право знати правду, вона там знайти правду не може, тому що всі дані абсолютно видумані. І на сьогоднішній день, нас як громадських активістів звинувачують у сепаратизмі, - сказала Ольга Маліновська.
Варто зазначити, що події у Вінниці висвітлюють не лише комунальні ЗМІ. У місті, зокрема, працюють власні кореспонденти провідних українських телеканалів, є низка незалежних видань, а також власкори всеукраїнських інформаційних агенств.
Власне, щоб зрозуміти таку позицію "активістів" потрібно знати передумови. 8 грудня у Вінниці мав відбутися мітинг під стінами управління УМВС України у Вінницькій області. Організатори Ольга Маліновська, Володимир Воловодюк та інші. Щоб уникнути можливих провокацій та агресії було прийнято рішення відправити контактну групу на зустріч із начальником міліції Вінниччини Ігорем Моренцем та запросити журналістів.
До групи активістів входили вище згадані діячі, а також Андрій Вигонюк, Василь Жорноклей та інші. Запитання головному міліціонеру області ставили виключно громадяни. Коли журналістка та очільниця місцевого прес-клубу Наталя Болховска спробувала задати запитання начальнику міліції, щодо пана Януарія Шостака, який є одним із активних учасників подій під ОДА 6 грудня, та два місяці тому, прийшов на одну з прес-конференцій у клуб та наніс ушкодження його очільниці. Активісти почали протестувати через подібні запитання. На що Болховска закликала колег покинути захід у знак протесту. Представники ЗМІ підтримали заклик зважаючи на грубу поведінку активісті.
(На заході були присутні представники практично всіх видань та телеканалів, що працюють у місті або висвітлюють події, які стосуються Вінниці)
Потрібно сказати, що після того як журналісти покинули приміщення, зустріч швидко завершилась.
Тактика "столичних прес-конференцій" для вінницьких активістів не нова. Для прикладу, подібний методом скористалися Вінницькі представники "Батьківщини" улітку. Коли місцевий осередок "Батьківщини" на чолі з Людмилою Щербаківською організували зустріч у Києві, щоб уникнути незручних запитань від вінницьких журналістів. А коли вінничани все ж спробували потрапити на прес-конференцію, тимошенківці екстрено змінили місце зустріч. Читайте про це детальніше у статті: Людмила Щербаківська провела прес-конференцію без… журналістів.
12 березня в селі Цекинівка Ямпільської громади зустріли звільненого з російського полону воїна, захисника Маріуполя Ігоря Валерійовича Суйчемезова. Ворог утримував чоловіка три роки.
Про це повідомляє місцеве видання "Ямпільські вісті".
Боєць повернувся в Україну під час останнього з обмінів військовополоненими. Ігор пережив Оленівку, бачив страшний приліт, внаслі...