На символі Вінниці водонапірній Вежі Каланчі виявили дивний хрест. Працівникам музею Афганської війни, який знаходиться в приміщені будівлі, про його походження невідомо. А помітили його москвичі.
Вежу збудували на початку 1910 року. Звідки та коли на ній узявся дивний хрест, сьогодні невідомо. Він знаходиться на рівні другого поверху та прикрашає одну з бокових стін.
- Ми самі про нього не знали, - розповідає науковий співробітник краєзнавчого музею Надія Добровольська, - Це була група туристів із Москви. Вони приходять і запитують: "А що це у вас за царський хрест на Вежі?", а ми його й самі ніколи не помічали.
Директор комунального підприємства "Подільський туристично-інформаційний центр" Володимир Ходацький, у підпорядкуванні, якого знаходиться архітектурна пам'ятка, припускає, що це знак, яким освятили Вежу.
- У кожній будівлі старовинній, історичній є завжди вмурований хрестик. Сьогодні під час будівництва закладають капсули, а тоді закладали хрестик чи монети, батюшка освячував землю, цей хрестик, зазвичай, вмуровували угорі вежі. Про це місце знали лише обрані люди, - зазначив редакції сайту Vinbazar.com Ходацький.
Інших подібних знаків на Вежі більше не помітно, тому навряд чи хрест міг слугувати міткою під час будівництва.
Немає жодних переконливих даних, коли, чому і для чого він там з'явився. Наймовірніше, що цей артефакт встановлений ще під час будівництва вежі. Цей металевий хрест, за формою в типологією близький до корсунського, прибитий гвіздком. Це точно не клеймо цегельного заводу або майстра, як дехто вважає. Екскурсоводи, які показують хрест туристам, пов'язують його із вінницькими масонами, але це лише красива байка для гостей Вінниці, - розповів редакції вінницький історик Олександр Федоришен, - Вперше про нього заговорили у 2010 році. Тоді в мережі була справжня істерія щодо цієї цікавої знахідки: усі тільки й говорили про нього, фотографували. Але й на сьогодні переконливих фактів, що він означає, немає.
У Вінниці розробляють концепцію руху для вулиці Соборної. Роботи тривають в рамках проєкту "Підвищення якості та ефективності міського громадського транспорту в центрі Вінниці". Передбачено обмеження для приватних автомобілів на одній з ділянок.
Про це повідомляють у комунальному підприємстві "Агенція просторового розвитку", яка надає аналітичний...
Відомий боксер Олександр Усик захистив дисертацію в Харківському національному університеті внутрішніх справ, який у 2022 році переїхав до Вінниці. Після виступу зустрівся з курсантами закладу.
Про це повідомляють в університеті.
Для наукового пошуку Олександр Усик обрав тему «Адміністративно-правове забезпечення міжнародного співробітництва у сфері фізичної куль...
З 10 по 14 березня у місті Києві відбувся заключний IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. У запеклій боротьбі за звання найкращого змагались 163 найталановитіші учні з усієї України. Вінничани – серед переможців.
Про це повідомляють у Вінницькій обласній військовій адміністрації.
Диплом І ступеня серед 11-класників здобув Даніїл Швайко, учень Вінницького фізи...
Мисливці підбили підсумки регулювання чисельності хижих та здичавілих тварин за мисливський сезон 2024-2025 років на Вінниччині. В угіддях області добули 504 лисиці, двох шакалів та вовка.
Про це повідомляють в Українському товаристві мисливців і рибалок.
"Заходи проводились з грудня 2024 року згідно дозволів виданих Регіональним управлінням лісового та м...
Військовий на псевдо Кемікс – начальник інженерної служби вінницького підрозділу Національної гвардії. Разом з побратимами на фронті організовував фортифікаційні роботи, займався інженерними загородженнями, розміновував шляхи постачання, маскував техніку від ворожої розвідки. Нещодавно він повернувся з бойового завдання на передовій.
Про це повідомляють у військовій частині 3008 Національно...
Захисники, які повернулися до України під час обміну військовополоненими 19 березня, проведуть у центрі реінтеграції на Вінниччині. 20 березня бійці прибули до медичного закладу, де впродовж місця проходитимуть обстеження.
Про це повідомляє Суспільне.
"Перший тиждень — золотий. Ми налагоджуємо взаємодію, спілкуємось. Проводимо процедуру постізоляційного дебр...