У архівах державної бібліотеки виявили світлини Вінниці, які показують особливості міської архітектури. Роботи належать відомому українському фотографу Олександру Ранчуков. Час зйомки датований 1988 роком. Негативи зберігаються у фонді книгозбірні.
Про це повідомляють у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного.
"Забудова історичного центру Вінниці характеризується рядом цікавих тенденцій і особливостей. Наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. у Вінниці, як і повсюдно в тодішній Україні, пануючим був еклектизм. Крім того особливістю архітектурного обличчя історичного центру Вінниці стало використання в міській архітектурі в 1910–30-х рр. загальноєвропейських модних стилів, в першу чергу стилю модерн, а також конструктивізму. У 1950–60-і рр. у місті дещо перебудовано (в тому числі у т. зв. сталінському бароко), а також збудовано чимало громадських будівель (залізничний вокзал, музично-драматичний театр, палац піонерів, поштамт, спортивний комплекс) та житлових комплексів. За роки незалежності (від кінця 1990-х рр.) у місті будуються культові споруди, торгівельні комплекси, нові житлові будинки тощо", - йдеться у повідомленні.
Олександр Ранчуков працював фотографом в Інституті теорії та історії архітектури. Достатньо умовно творчість фотохудожника можна поділити на 4 основні напрямки: фотографії архітектури, соціальна фотографія, міські пейзажі та фотографії природи.
Читайте також: Вінниця на світлинах 80-х років (Фото)
Бібліотека ім. Тімірязєва. Автор світлини Г. Логвин. 1949 р.
Єзуїтський монастир. 1640–1650-ті рр. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Вулиця Козицького. Загальний вигляд. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Прибутковий будинок на вулиці Соборній, 38. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Житловий будинок на вул. Міліційній, 9. Початок ХХ ст. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Особняк Бориса Львовича на вул. С. Петлюри, 13. 1913 р. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Особняк генерала Брусилова на вул. Архітектора Артинова, 5. Кінець XIX – початок XX ст. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Будівля педінституту на вулиці Острозького, 52. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Будинок колишнього реального училища (нині торговельно-економічний інститут) на вул. Соборній, 87/18. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Психіатрична лікарня. Загальний вигляд. 1897 р. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Водонапірна вежа на вул. Козицького. II половина XIX ст. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Церква-некрополь М. І. Пирогова. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Дзвіниця церкви-некрополя М. І. Пирогова. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Костел Домініканського монастиря. 1760-ті рр. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Дерев’яна Миколаївська церква на вул. Маяковського, 6. 1746 р. Автор світлини О. Ранчуков. 1988 р.
Нагадаємо, раніше публікували кількахвилинне відео про Вінницю 1980-х років. В документальній хроніці 1983 року можна побачити загальні види міста, площу Леніна та міськвиконком, проспект Космонавтів, готель "Поділля", музеї Коцюбинського та Пирогова, медичний інститут, сквер Слави, завод "Термінал", площу Гагаріна, міські пляжі, катер на Сабарові та Сабарівську ГЕС.
Підписуйтесь на наші канали
Telegram
Viber