На Вінниччині чимало місць, які можуть зацікавити мандрівників. В області багато палаців, індустріальних та природних об'єктів, а також архітектурних родзинок. Подорож регіоном здатна стати відкриттям не лише для досвідчених туристів, але й для людей, які вважають, що знають про регіон усе.
Редакція сайту Vinbazar.com попросила авторку блогу про подорожі weekend.vn.tour Сніжану Кришталь порекомендувати 10 місць, які варто побачити у Вінницькій області.
Сніжана веде сторінку про цікаві локації в Україні близько 4 років. Блогерка розповідає, що й раніше подорожували разом з чоловіком, а друзі постійно запитували поради, куди б поїхати.
“На День народження подарувала чоловікові дрона. Під час мандрівок почали багато знімати і стало шкода, що стільки красивих кадрів просто зберігаються на комп’ютері, тому вирішили вести сторінку в Instagram. Нас цікавлять, перш за все, маловідомі місця, про які навіть часто місцеві жителі дізнаються з наших публікацій”, - говорить Сніжана.
Станом на червень за сторінкою weekend.vn.tour слідкує близько 13 тисяч користувачів. Блогерка переконує, що для неї в пріоритеті залишається якість матеріалу, а не гонитва за кількістю підписників. “Кому цікаво, той хай приєднується”, - зауважує жінка.
Після повномасштабного вторгнення РФ пара отримала акредитацію для зйомок на звільнених від ворога територіях. Тому сьогодні також фіксують наслідки руйнацій, які залишають після себе окупанти.
Про водоспад у селі Тарасівка Станіславчицької громади Жмеринського району ходять легенди. Одна з них розповідає про чоловіка, який страждав на захворювання шлунку. Йому порекомендували пити воду з місцевого джерела.
Через кілька місяців його стан значно покращився, а хвороба відступила.
У знак вдячності чоловік за власні кошти здійснив благоустрій території навколо водоспаду.
Черленківський замок у Селищі Вінницького району — руїна історичної оборонної споруди.
У більшовицьку добу палац разом зі склепом знищено, труни власників Щеньовських скинуто в Буг, а одна з них певний час використовувалась як місток через струмок. Другу башту замку розтягнуто по цеглині вже в сучасний час.
Детальніше про цю пам'ятку читайте у окремому матеріалі: Руїни Черленківського замку в Селищі: ідея для доступної мандрівки з Вінниці (Фото)
Закинутий дерев'яний храм, який частково зберігся до сьогодення. Знаходиться дерев'яна церква у невеликому селі Бурківці Погребищенського району.
Місцеві кажуть, що цій будівлі більше 150 років.
Споглядаючи руїну, невільно на думку спадає відома повість Миколи Гоголя "Вій".
Палац княгині Абамелек розташований у селі Гущинці на Вінниччині. Ця мурована будівля – великий двоповерховий маєток, який був оточений чудовим парком.
Під час більшовицького перевороту маєток розграбували і знищили все майно.
Останньою його власницею в дореволюційний період була Любов Єленова (у дівоцтві – Абамелек).
Гігантський роторний екскаватор стоїть край каолінового кар’єру в Глухівцях Козятинської громади. Індустріальний велетень виглядає досить незвично для аграрної Вінниччини. Об’єкт точно сподобається шанувальникам комп’ютерної гри “S.T.A.L.K.E.R”, де була схожа локація.
На кар'єрі досі проводять видобуток корисних копалин, тому територія знаходиться під охороною. Але суворих заборон, щоб сфотографуватися з металевим гігантом, немає.
Колосальні дві вирви в землі прямо на краю села Межирів Жмеринської громади - так виглядають вапняні печі. Здалеку вони нагадують замок або якусь фортечну стіну.
Побудовані у ХІХ столітті для випалу вапна, яке добували на виступах відкладень. Певний час печі підтримували економіку Межирова та прилеглих сіл.
Нині вони частково зруйновані.
У Вінницькій області цей палац – одна з найбільш популярних пам’яток. Побудований в стилі неокласицизму двоповерховий маєток оточений красивим парком, де можна побачити більше 160 видів чагарників і дерев.
У палаці Щербатової розміщена картинна галерея, яка демонструє роботи пензля українських майстрів. Колекція налічує понад 400 одиниць і постійно поповнюється.
Палац дуже цікавий. Він складається з 4 поверхів – 2 житлових. У підвалі функціонували пральня, кухня, котельня, на четвертом – оранжерея.
Колись у Вінниці працював хімзавод, де виготовляли пральний порошок та інші миючі засоби. Сьогодні про промислову потужність нагадує гора фосфатів, яка за словами людей, що живуть поблизу, зростала з 1962 року.
Фосфат - це сіль, з якої виготовляють, наприклад, миючі засоби.
А ще це розкішне місце для вражаючих фото. Білий терикон - виглядає диковинкою у Вінниці.
Раніше літак був навчальним стендом для школи молодших авіаційних спеціалістів у містечку Вапнярка Вінницької області. У 1990 році голова місцевого колгоспу Іван Спориш, з метою вшанування пам’яті загиблих воїнів-афганців, “викупив” Ан-12.
За допомогою трактора літак частинами транспортували до села Високе, де його встановили біля ставка як пам’ятник. До речі, за схожих обставин біля містечка Шпиків розмістили винищувач Як-27.
Костел Святого Йосипа знаходиться в місті Гнівань Вінницької області. Гніванський костел - це тринавова базиліка з прибудованою збоку вежею-дзвіницею. Будівля виконана в стилі неоготики і примітно виділяється серед інших споруд навколо.
Костел відкрили у вересні 1906 року. На той момент він був одним з найбільших в Європі храмів неоготичного типу. Архітектура фасаду нагадувала готичні храми середньовічної Пруссії.
Нагадаємо, раніше редакція сайту Vinbazar.com розповідала про шість затоплених кар'єрів на Вінниччині, де можна покупатися. Читайте також матеріал про музей військової авіації у Вінниці.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast