На пивзаводі Barley&Hops у Вінниці виготовляють 14 видів живого пива. Пивоварню відкрили у 2021 році на базі Вінницької харчової фабрики. Попри війну, підприємству вдається розширювати виробництво та власну мережу магазинів, а також організовувати колаборацію з місцевими виноробами.
Три роки тому у Вінниці відродили промислове виробництво пива. На початку споживачам пропонували чотири види живого напою, який реалізували на розлив. За час існування завод розширили, налагодили частковий випуск "пінного" у пляшках, а асортимент збільшили понад втричі.
За словами співзасновника та комерційного директора підприємства Сергія Семенюка, розширення виробництва готували у 2022 році. За десять днів до повномасштабного вторгнення РФ оплатили аванс за поставку нового обладнання з Угорщини. Попри невизначеність, яка існувала на початку війни, вирішили залишатися в Україні, зберегти колектив та продовжувати працювати на підтримку економіки. Монтаж додаткового устаткування завершили навесні, що дозволило збільшити об’єми виробництва.
пивовар Сергій Семенюк
Паралельно почали розвивати власну мережу розливних магазинів під назвою “Вінницьке живе пиво”. На сьогодні у обласному центрі працює 16 фірмових закладів, а ще п’ять у межах області: Немирові, Тульчині, Гнівані, Літині та Шаргороді. Розширюватися планують й наділ. На меті дійти до 40 стаціонарних місць продажу у Вінниці. Продукцію також можна зустріти у місцевих ресторанах.
“Наразі є певна проблема з комерційною нерухомістю у Вінниці. По-перше, ціна така, як у Києві. По-друге, наявність. Її або немає, або не вигідні умови, або місце не підходить. Конкуренцію створюють і переселенці, які приїжджають та хочуть відкривати власну справу у місті. Тому ситуація на ринку комерційної нерухомості складна, але ми не зупиняємося”, - розповів редакції сайту Vinbazar.com Сергій Семенюк.
За межами області продукт представлено в обмеженій кількості. За словами співрозмовника, живе пиво має короткий термін придатності та потребує особливих умов для зберігання - coldroom або холодильні кімнати. Тому співпрацюють лише з перевіреними партнерами з Умані, Житомира, Києва та Миколаєва, аби контролювати якість власної марки. Водночас, ставлять за мету стати головним локальним виробником саме на Вінниччині.
“У Німеччині, яка поділена на адміністративні одиниці, так звані землі, якщо десь працює пивоварня, то мешканці п'ють пиво з цієї пивоварні. Вона локально-місцева. У кожній околиці є своє виробництво, яке продає свій продукт своїй громаді. Рано чи пізно до цього прийде і у нас. Люди почнуть підтримувати місцевих виробників. Тому ми розуміємо, що мусимо бути регіональним бізнесом, який працює на Вінницьку громаду та область. До слова, податки ми також сплачуємо до місцевого бюджету, а кошти потім йдуть на розвиток громади. Переваги для всіх”, - каже пивовар.
Невелику кількість продукту також розливають у пляшки ємністю 0,33 л. Формат орієнтований на подарунково-дегустаційні набори, які можна презентувати гостям з інших міст. У компанії зізнаються, що наважилися налагодити коркування після наполягань власників одного з місевих залів для перегляду фільмів, які бажали, щоб у “вінницькому кінотеатрі можна було скуштувати вінницьке пиво”.
Розлив пляшок здійснюють вручну. Кількість порівняно незначна (до двохсот одиниць на день - ред) та залежить від об’ємів реалізації у магазинах.
Сергій Семенюк зауважує, що за три роки на ринку компанія не піднімала ціни на продукцію. Зробити це вдалося за рахунок власного прибутку. На перегляд не пішли навіть після збільшення вартості електроенергії та інфляцію.
“У цьому році варто було б вже підіймати, але вирішили, що допрацюємо сезон так, а далі подивимося. Ми думаємо за власного покупця, щоб за гарні гроші він міг куштувати натуральне свіже пиво. За таку якість крафтового продукту маємо найнижчу ціну у місті”, - говорить підприємець.
На вінницькій пивоварні не побоюються експериментів. Barley&Hops виготовили серію пива виду barley wine, що дослівно перекладається як “ячмінне вино”. Напій має виражений винний смак та більший вміст алкоголю. Водночас, його варіння потребує довшого часу та збільшену кількість компонентів.
“Ідея виникла у брата (Ігор Семенюк - співвласник броварні - ред). Він сам розробив технологію. До складу входять спецсолоди, які при різних етапах виробництва дають смакові властивості такі, що це пиво схоже на вино. Щоб його зварити потрібно в два рази більше солоду ніж на інші види”, - говорить співрозмовник.
Через складність виробництва, пиво зі смаком вина випускають періодично. За сприятливих умов наступну партію планують зварити у листопаді, коли обладнання розвантажиться після завершення основного літнього сезону.
Пивоварний завод також влаштував колаборацію з іншим місцевими виробником - Винним домом Гігінеішвілі. На початку весни 250 літрів barley wine залили у дубову бочку з-під вина. Напій вистоюватиметься до Нового року, після чого його розлиють у пляшки. Ексклюзив використовуватимуть для подарунків, а певну частину обіцяють реалізувати через мережу фірмових магазинів.
Vinnytsia Lager - класичне світле;
Vinnytsia Lite - світле фільтроване;
Golden Ale - спеціальне нефільтроване;
Blond Ale - світле фільтроване;
Weissbier - пшеничне нефільтроване;
Munich Honey Helles - світле з присмаком меду;
Irish Red Ale;
Gipanis - темне фільтроване;
Vienna bier - “віденське напівтемне”;
Chocolate milk stout - крафтове;
IPA - індійський пейл-ель;
APA - американський пейл-ель з додаванням хрону;
Mexican lager;
Barley wine - пиво зі смаком вина.
Нагадаємо, раніше редакція сайту Vinbazar.com робила репортаж з виробництва вуличного квасу та мохіто у Вінниці.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast