Багато хто думає, що для того щоб розпочати свій власний будівельний бізнес потрібно лише техніка та кваліфіковані працівники. Але вони помиляються, щоб започаткувати свою будівельну справу, потрібно не один день походити по різних інстанціях для отримання ліцензії на будівництво.
Перш ніж розпочати процес ліцензування, варто як слід ознайомитися з законодавчою базою, яка регулює процедуру ліцензування будівництва в країні. Найголовніші вимоги і необхідна на початковому етапі інформація міститься в таких документах:
Закон «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III (стаття 9). Тут ви зможете знайти перелік видів діяльності, які підлягають ліцензуванню.
Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436-IV
Постанова Кабінета Міністрів України від 27.02.2012 №148 – що обмежує дію наказу ( Наказ №392 від 06.10.2010 р. виданий Мінрегіоном ) в частині переліку будівельних робіт, що підлягають ліцензуванню.
Постанова Кабінету Міністрів від 05.12.2007г. № 1396 «Про ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури». З цього документа ви дізнаєтеся про процедуру та основні вимоги, які висуваються для отримання ліцензії.
Актуальний перелік робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, які підлягають ліцензуванню станом на 2013 рік можна ознайомитися тут.
Ну що ж, з законами ознайомились. Подаємо заявку на оформлення ліцензії.
Насамперед необхідно розуміти, які роботи ви або ваше підприємство плануєте виконувати. Види робіт можна вибрати з переліку, який передбачений ліцензійними умовами. Хочемо звернути вашу увагу на те, що додавати види робіт у діючу ліцензію за процедурою - те ж саме, що і отримувати ліцензію. Тому до вибору переліку робіт слід поставитися з особливою уважністю і краще звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців. У той же час не рекомендується включати до списку зайві роботи, так як кожен пункт передбачає наявність кваліфікованих кадрів, матеріально технічної та нормативної бази відповідно до встановлених стандартів будівництва.
Відповідно до ст.5 закону України "Про ліцензування деяких видів господарської діяльності у будівництві" для отримання ліцензії необхідно надати:
Заяву на видачу ліцензії, всі контактні дані та перелік робіт, які заявник планує виконувати.
Копія свідоцтва про реєстрацію СПД та довідка про внесення до ЄДРПОУ
Копія статуту та установчих документів
Документ, що підтверджує взяття на облік в податковій інспекції
Інформація про технічну базу, кількість працівників за професійним рівнем, виробничі технології, технічне забезпечення.
Якщо заява оформлена вірно, і надані всі необхідні документи, вони потрапляють на розгляд ліцензійної комісії, яка протягом 10 днів робить висновок по документах. Далі орган ліцензування протягом 7 днів має прийняти рішення. Якщо заявник не відповідає вимогам у 3-денний період йому повідомляється про відмову у ліцензуванні.
Термін дії ліцензії, яка виходить вперше, - 3 роки, повторно - 5 років.
Київський зоологічний парк загальнодержавного значення планує встановити три штучні водоспади для птахів вартістю 560 тисяч гривень. Завершити закупівлю планують до середини квітня.
Про це стало відомо з оголошення в електронній системі публічних закупівель Prozorro.
Очікувана вартість трьох штучних водоспадів для птахів становить 560 тисяч гривень.
Аукціон для визначення продавця відбудет...
Охрана офисов в Одессе стала одной из приоритетных задач для владельцев бизнесов и предпринимателей, стремящихся обеспечить безопасность своих рабочих помещений. В условиях города, где активность бизнеса с каждым годом растет, защита офисов от различных угроз, таких как кражи, взломы или попытки вторжения, становится все более важной. Существующие проблемы, такие как повышенный уровень престу...
Начальник Київської міської військової адміністрації (КМВА) Тимур Ткаченко повідомив, що на наступному засіданні Ради оборони Києва буде розглянуто питання відновлення руху Південним мостом.
Про це стало відомо з повідомлення начальника КМВА Тимура Ткаченка в Telegram.
Як розповів Тимур Ткаченко, він поговорив із військовими та з'ясував, що наразі потреби закриття Південного мосту...
Сонячна енергія – це невичерпне джерело чистої електроенергії, яке стає дедалі доступнішим завдяки розвитку технологій. Використання сонячних панелей дозволяє перетворювати енергію світла в електрику без шкідливих викидів та негативного впливу на довкілля. Завдяки високій ефективності та зниженню вартості обладнання, все більше підприємств інвестують у власну генерацію, щоб оптимізувати витр...
Сучасна кухня – це простір, що поєднує стиль, функціональність та інноваційні технології. Вона має ергономічне планування, зручні системи зберігання та багаторівневе освітлення. Дизайн сучасної кухні ґрунтується на мінімалізмі, натуральних матеріалах і нейтральних кольорах, які створюють затишну атмосферу.
Окрім естетики, важливу роль відіграє технічне оснащення: вбудована побутова техніка...
Флізелінові шпалери зручний у роботі матеріал для фінішного оздоблення стін. Вони мають величезну різноманітність однотонних та яскравих полотен з гладкою та тисненою фактурою, підвищену стійкість до розриву та деформації, а також добре пропускають повітря.
У продажу представлені рулонами шириною від 53 см до 1 м з довжиною від 10 до 25 м. Чим менше стиків, тим швидше буде зроблений ремонт. Спеці...