Дослідники дійшли висновку, що прийом аспірину, а також інших серцевих ліків в умовах спекотної погоди може сприяти розвитку інфаркту міокарда.
Висновок про потенційну небезпеку серцевих препаратів у спеку було зроблено вченими зі США та Німеччини, які представляють Єльську школу громадської охорони здоров’я та Німецький дослідницький центр гігієни довкілля.
«Аспірин, антитромбоцитарні препарати та бета-блокатори, які приймають для полегшення ішемічної хвороби серця та зниження ризику серцевого нападу, можуть сприяти інфаркту міокарда у спеку», – йдеться у статті, опублікованій авторами спільного дослідження у Nature Cardiovassal Research.
Повідомляється, що раніше медиками вже висувалась гіпотеза про негативний вплив ліків для сердечників, що виникає в умовах спеки. Деякі дані свідчили, що під впливом цих препаратів судинна система стає більш уразливою перед високими температурами. У новому проекті вчені проаналізували майже 2500 випадків інфаркту міокарда за 14 років, і їх аналіз показав, що люди, які приймали бета-блокатори, антитромбоцитарні препарати, були більше схильні до інфаркту, пов’язаного зі спекою.
Також дослідники висловилися про те, що зміна клімату, що відбувається на планеті, зокрема, глобальне потепління, з великою ймовірністю сприятиме тому, що кількість серцевих нападів зросте – згідно з їх розрахунками «частота інфарктів, пов’язаних зі спекою, зросте, як тільки планета прогріється -3 градуси за Цельсієм».