В освітній системі Німеччини відбулися значні зміни: українську мову тепер можна вивчати як другу іноземну в низці шкіл федеральної землі Гессен.
Це рішення стало наслідком збільшення кількості українських дітей у німецьких школах, зумовлене військовим конфліктом в Україні. За даними Deutsche Welle, до кінця минулого навчального року в Німеччині навчалося понад 200 тисяч українських школярів.
Гессен став першопрохідцем у цій ініціативі, запустивши пілотний проєкт у 16 школах, включно з навчальними закладами у Франкфурті-на-Майні, Касселі та Вісбадені. Міністерство освіти землі підкреслює, що це рішення спрямоване на зміцнення європейської ідентичності та розвиток майбутньої економічної співпраці з Україною.
В інших федеральних землях ситуація різниться. Наприклад, у Баварії українську мову можуть обрати як другу іноземну лише ті учні, які мають труднощі з інтеграцією. У Північному Рейні-Вестфалії та Баден-Вюртемберзі українські школярі можуть замінити обов'язковий іспит з другої іноземної мови оцінкою з рідної української.
Інтерес до української мови та культури зростає не тільки в школах, а й у вищих навчальних закладах Німеччини. У липні в Університеті Віадріна відкрився центр українських досліджень, а аналогічний центр скоро з'явиться в Регенсбурзі. Понад десять німецьких університетів пропонують студентам вивчення української мови та культури в різному обсязі.
Ці освітні ініціативи відображають зростаюче визнання важливості української мови та культури в Європі, а також прагнення до глибшого взаєморозуміння між народами в контексті поточних геополітичних подій.