Вінничани «вирощують» в інкубаторі соціальних проектів нові групи, сторінки та сайти. Людям, котрі мають ідею, але не знають, що з нею робити, надають інформаційну підтримку. Консультації безкоштовні
В проекті «Молоко», який діє у соціальній мережі досвідчені айтішники діляться своїми знаннями із новачками цієї сфери. Вони не надають фінансової підтримки, але й за свою роботу грошей та часток у бізнесі не вимагають.
Інкубатор проектів
- Я працюю у інформаційній сфері девелопером інтернет-проектів уже майже сім років, а соціальні проекти - це таке моє велике хобі. Це основна мотивація моя особисто. Співробітництво із професіоналами в мережі дало мені розуміння того, що будь-який проект можна зробити успішним, - говорить засновник проекту «Молоко» Микола Чорнобай. - Є у айтішників таке явище як бізнес-інкубатор, коли у одному місці збирають професіоналів та капітал, потім запрошують молодих авторів, яким надають підтримку. За це вони відають власнику інкубатора 10-15 відсотків свого проекту. Я подумав, що такий формат можна перенести у соціальну сферу, лише без комерційних відносин.
Учасники "Інкубатору соціальних проектів для молоді «Молоко» безкоштовно консультують тих, хто хоче створити свій проект для молоді.
- Однією із перших до нас звернулася молода мама Валентина Ткачук, котра заснувала у Вінниці клуб «Територія мам» . Допомога їй була більше моральною, ніж практичною. Ми надали приміщення для кількох зустрічей клубу молодих мам, організували першу зустріч із лікарем-педіатром. Зараз Валентина подала заявку на грант в одну з міжнародних організацій, а ми трохи допомогли в написанні, - каже Микола Чорнобай.
Сьогодні Валентина успішно керує своїм клубом, проводить цікаві зустрічі молодих сімей з дітьми з фахівцями різних галузей, майстер-класи, благодійні акції та навчання.
-У нас багато розумних, перспективних і цілеспрямованих людей, які мають хороші і цікаві ідеї, але не вміють правильно з ними працювати. Однією з них рік тому була я. В голові народилася ідея: придумала назву , визначила основні види діяльності і мала кілька активних матусь. Ось і все. Де брати гроші, як розвиватися, де проводити зустрічі? Мені допомогли рухатись вперед в інкубаторі соціальних проектів для молоді. Співробітництво триває і зараз. Тільки мені потрібна консультація, я її отримую. Спасибі вам величезне за те, що вірите, підтримуєте і допомагаєте, - каже автор і керівник проекту "Територія мам" Валентина Ткачук
Допомогали «Міс Україна»
Наступним був проект «Фотоквест» - проект для молоді, що цікавиться фотографією, який діє у Вінниці на постійній основі. Серед останніх проектів, що підтримуються «Молоком» - «Швидка юридична допомога» та серія соціальних плакатів для молоді "Якби ти цікавився історією Вінниці...".Загальна чисельність підписників у соціальній мережі, що підтримала проект – більше мільйона людей. Одним із яскравих прикладів співробітництва була допомога Ярославі Курячій в, яка в минулому році стала «Міс Україна» в підготовці соціального проекту для конкурсу.
- Багато чого зроблено, але усе це лірика, справжні справи - ще попереду.
У проекті "Молоко" беруть участь професіонали своєї справи, чий час потрібно берегти. Тому, перш за все, беремось за тих молодих авторів, які мають не лише ідеї, але і план, як зробити її успішною. Допомогаємо тим, хто готовий працювати. Ми не роздаємо грошей і не робимо проекти замість когось. "Молоко" - це інфраструктура для розвитку соціальних проектів, - говорить » Микола Чорнобай